Sąd Rejonowy w Siedlcach

Przyjazny pokój przesłuchań

Przyjazny pokój przesłuchań – „Niebieski pokój”.

Przyjazny pokój przesłuchań w sądzie jest pomieszczeniem przystosowanym do  przesłuchań  małoletnich świadków i pokrzywdzonych świadków w trybie  art. 185a kpk, art. 185b kpk i  art. 185c kpk. Jest  to miejsce,  które  zapewnia przebywającym w  nim dzieciom i innym pokrzywdzonym świadkom  podczas czynności przesłuchania poczucie  bezpieczeństwa i komfortu.

Z Przyjaznego pokoju przesłuchań korzystać mogą:

- sądy okręgu siedleckiego;

- prokuratury;

- policja;

- ośrodki pomocy społecznej;

- inne organizacje

Pomieszczenie znajduje się w budynku Sądu Rejonowego w Siedlcach przy ul. Kazimierzowskiej 31a, które składa  się z dwóch pokoi: pokoju przesłuchań oraz  pokoju technicznego, które  są usytuowane  na II piętrze i oznaczone numerami 251 i 252., pokój przeznaczony do przesłuchań ma wielkość pozwalającą  na prowadzenie czynności przesłuchania dziecka lub innej osoby pokrzywdzonej  przez sędziego z udziałem biegłego psychologa oraz tłumacza, natomiast pokój techniczny przeznaczony jest dla innych osób uprawnionych. Wyposażony jest w sprzęt audiowizualny (kamery, mikrofony, głośniki). Lokalizacja pokoju przesłuchań gwarantuje brak styczności dziecka z oskarżonymi, zatrzymanymi lub pokrzywdzonymi innymi przestępstwami.

W celu  dokonania rezerwacji oraz potwierdzenia dostępności pokoju należy skontaktować się bezpośrednio z sekretariatem II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Siedlcach  tel. 256400876  lub tel. 256400879 e-mail: 2.wydzial.karny@siedlce.sr.gov.pl

Metadane

Data publikacji : 17.11.2022
Data modyfikacji : 17.11.2022
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Siedlcach
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Kamil Wyżywniak Oddział Administracyjny
Osoba modyfikująca informację:
Kamil Wyżywniak

Opcje strony

do góry