Sąd Rejonowy w Siedlcach

Czytelnia akt

Zasady działania Czytelni Akt zgodnie z treścią Zarządzenia nr 42/2021 Prezesa i Dyrektora Sądu z dnia 28 czerwca 2021 roku:

  • Czytelnia akt jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:30, za wyjątkiem przerw na dezynfekcję.
  • Czytelnia przyjmuje interesantów wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania e-mailowo (czytelnia@siedlce.sr.gov.pl) lub telefonicznie pod numerem telefonu 025-640-07-28. Interesanci nie umówieni w w/w sposób nie będą obsługiwani. Pracownik Czytelni Akt umawiający interesantów ustalają częstotliwość tak, aby zachowany był reżim sanitarny, w szczególności, aby nie powodować nagromadzenia się interesantów w budynku.  
  • Liczba interesantów przebywających w Czytelni Akt jest ograniczona do 3 stanowisk, przy zachowaniu 1,5 metra odległości od każdego stanowiska.
  • Na Czytelni Akt obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz wchodzenia bez okryć wierzchnich. Osłona twarzy może być zdjęta na krótki czas, jeżeli tak zarządzi pracownik czytelni w celu potwierdzenia tożsamości.
  • Akta podlegają udostępnieniu wyłącznie po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym lub mailowym i są dostępne najwcześniej dnia następnego. W zamówieniu istnieje możliwość wskazania pełnej godziny, o której mają być udostępnione akta, począwszy od 09.00 a skończywszy na 14.00.
  • Czas zapoznawania się z aktami jest ograniczony do 1 godziny.
  • W przypadku spraw wielotomowych czas przeglądania akt uzgadniany jest indywidualnie z pracownikiem czytelni akt. Pracownik czytelni akt potwierdza e-mailem albo telefonicznie dostępność akt o wskazanej godzinie lub, gdy wskazana godzina nie jest możliwa, pracownik czytelni e-mailowo zaproponuje inny termin lub godzinę do zapoznawania się z aktami.
  • Akta nie są udostępniane w dniu posiedzenia oraz w dniu poprzedzającym posiedzenie z udziałem stron. W związku z powyższym zaleca się odpowiednio wcześniejsze umawianie terminu na zapoznawanie się z aktami spraw.

W celu usprawnienia pracy i zaoszczędzenia Państwa czasu oczekiwania zwracany się z uprzejmą prośbą o zamawianie akt do przeglądu za pośrednictwem poczty elektronicznej czytelnia@siedlce.sr.gov.pl  lub drogą telefoniczną pod numerem (25) 640 07 28.

UWAGA : Akta zamawiane są co najmniej na dobę przed przybyciem do Sądu!

Akta udostępniane są po okazaniu dowodu osobistego a w przypadku profesjonalnych pełnomocników legitymacji.

 

Metadane

Data publikacji : 13.02.2017
Data modyfikacji : 27.10.2021
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Siedlcach
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Milena Zalewska
Osoba udostępniająca informację:
Hubert Dziudzik
Osoba modyfikująca informację:
Hubert Dziudzik

Opcje strony

do góry